Závěrečná zpráva projektu Na kole jen s přilbou

Projekt Na kole jen s přilbou má za sebou 13. ročník.
Závěrečná zpráva projektu Na kole jen s přilbou

Závěrečná zpráva projektu Na kole jen s přilbou

Projekt Na kole jen s přilbou nabádá cyklisty k opatrnosti již 13 let. Upozorňuje nejen na nezbytnost použití přilby při jízdě na kole a varuje před riziky úrazů. Osobně se s ním a s lidmi, kteří za projektem stojí, mohli nejen příznivci cykloturistiky potkat ve městech i na horách po celé České republice. Tým silniční bezpečnosti společně s Policií ČR, horskými záchranáři, zástupci BESIP a městskými strážníky uspořádal celkem 41 cyklohlídek a zúčastnil se dalších 47 prezentací na veřejných akcích svých partnerů. Celkem jsme v rámci kontaktní kampaně přímo oslovili více než 23 000 cyklistů.


Jako v předešlých letech se k projektu připojila Policie ČR, která samostatně připravila další desítky preventivních akcí zaměřených na cyklisty. Na řadě dalších programů se cyklistům zase věnovali městští policisté. S využitím materiálů projektu jim připomínali základní pravidla a upozorňovali na nejčastější chyby, kterých se cyklisté dopouštějí.


Velkou novinkou pro letošní ročník byla výrazná změna vizuálního stylu. Naší snahou byla jednoduchá, ale důrazná komunikace jednotlivých témat pomocí krátkých sdělení a piktogramové grafiky. Celkem jsme připravili osm témat, která byla za pomoci přímočarých sdělení a specifických piktogramů komunikována.


Jedním z hlavních témat, která zajímala návštěvníky naší kontaktní kampaně byla elektromobilita a s ní spojené povinnosti. Dále vliv alkoholu na bezpečnost cyklistů a viditelnost, stejně tak používání cyklistické přilby, které na kole nebo koloběžce doporučujeme vždy a v každém věku.


Aby se projekt Na kole jen s přilbou dostal ještě více do povědomí a oslovil širokou škálu veřejnosti, od května do srpna byl vidět i na plakátech a s jeho vizuály se mohli lidé setkat také v rámci plakátové a velkoformátové outdoorové reklamy po celé ČR. Propagován byl v novinách, časopisech, na webových stránkách i aktivní komunikací na sociálních sítích, nebo na portálech idnes. cz a IDOS. Součástí podpory projektu bylo vytvoření video spotů, které se věnovali jízdě na elektrokoloběžkách a viditelnosti.

Bez podpory, nejen té finanční, bychom to ale nezvládli. Projekt podpořili svou záštitou Asociace krajů České republiky, Ministerstvo dopravy, Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo vnitra, krajské úřady, městské policie řady měst a mnoho dalších partnerů ze soukromého i veřejného sektoru. Také děkujeme všem, kteří se na projektu aktivně podíleli a budeme se po zimě těšit na další ročník!:-)

Závěrečná zpráva ke stažení zde.


Zpět